Tento způsob práce s proměnnými v PmaData byl možný pouze u starších verzí Promoticu ve VBscriptu.
Od širšího rozvoje aplikací na web prostředí a JavaScript (více oddělené prostředí Pma a Pmg), je nutný jiný způsob práce s objekty v PmaData:
- Na kartě "proměnné" ve vlastnostech tlačítka (viz obrázek), kde se provádí skript, se vytvoří proměnné například webvarX s datovou vazbou PP na objekt PmaData (tím je zajištěna obousměrná vazba pro aktuální hodnotu).
Dále pak ve skriptu události OnButtonUp pak přistupujeme k proměnným grafického prvku, zde tlačítko (lze i přistupovat k jiným grafickým objektům). Zápisem do těchto proměnných se díky datové vazbě PP přenesou hodnoty do proměnných PmaData objektu.
- Code: Select all
var var1 = pMe.Items("#vars/webvar1");
var var2 = pMe.Items("#vars/webvar2");
var2.Value = var1.Value;
Pm.Debug("Ok");
Obecně doporučuji takto pracovat s daty mezi Pma objekty a Pmg prvky. Je to bezpečný způsob práce pro webový přístup a i v pouze čistě lokální aplikaci se takto předejde ke komplikacím v budoucnu při upgradu na novější verze Promoticu.
Tento způsob používám i při předávání proměnných v rámci grafického prvku, potažmo celé obrazovky (k jednotlivým grafickým prvkům lze přistupovat obdobně).
V případě nutnosti změny cesty/objektu v Pma stačí pak provést změnu pouze na jednom místě obrazu.
V případě nutnosti např. vyvolání alarm/event události z grafického prostředí, je nejlepší z obrazu volat uživatelskou metodu PmaPanelu v aplikaci, kde se provede zápis proměnné a zároveň událost.
Dále je velmi užitečný průvodce skriptem (pravé myšítko v okně skriptu).
Snad jsem to popsal srozumitelně.
